Dobbantó program

2020. július 4.
Dobbantó program

Dobbantó Program

A Dobbantó program a szakképző iskola előkészítő évfolyamán biztosítja az általános iskolát el nem végzőknek az alapkompetencia fejlesztést, melynek célja a magatartási és tanulási zavarokkal küzdő, az iskolai rendszerű oktatásban lemaradó, vagy a rendszerből már kisodródott fiatalok felkészítése a szakmatanulásra, mentortanárok közreműködésével.

A Dobbantó Program időtartama 1 év, melyben az a tanuló vehet részt, aki a megelőző tanév utolsó napjáig (augusztus 31.) tizenhatodik életévét betöltötte és alapfokú végzettséggel nem rendelkezik.

A Dobbantó programban részt vevő tanulók havonként a mindenkori minimálbér öt százalékának megfelelő összegű ösztöndíjra jogosultak.

A Dobbantó programot követően a Műhelyiskolába lehet továbblépni, részszakma megszerzésének céljából, melynek elvégzése alapfokú végzettséget és szakképesítést tanúsít és legalább egy munkakör betöltésére képesít.

HILD József Technikum
Szakképző Iskola és Szakiskola